Symulacje i szkolenia w wirtualnej rzeczywistości (VR)
Czym jest?
Wirtualna rzeczywistość (ang. virtual reality) to obraz sztucznej rzeczywistości stworzony z wykorzystaniem technologii informatycznych – komputerowa wizja przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może reprezentować elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego. Technologia VR od lat się rozwija i coraz częściej jest wykorzystywana w biznesie. Pozwala za pomocą specjalnych gogli i kontrolerów przenieść się do wykreowanego cyfrowego świata, w którym użytkownik może wykonywać różne czynności.
Dla Kogo?
Jednym z ciekawszych zastosowań technologii VR w biznesie są specjalistyczne szkolenia i symulacje. Technologia pozwala w znacznie krótszym czasie przeszkolić duże grupy osób z różnych zadań i procedur. Zwiększa to bezpieczeństwo firmy i poprawia jej efektywność operacyjną. W wirtualnym świecie można uzyskać warunki, których odtworzenie w świecie realnym byłyby niebezpieczne lub kosztowne. Cały proces może odbywać się zdalnie. Tego typu innowacyjne szkolenia są coraz częściej wykorzystywane przez klientów z różnych branż, takich jak produkcja, medycyna, transport i logistyka, budownictwo czy przemysł chemiczny.
Korzyści
▪︎ szybsze wdrożanie nowych pracowników ▪︎ obsługa w wielu językach ▪︎ nieblokowanie linii produkcyjnej lub montażowej na czas szkolenia nowych pracowników ▪︎ niewystępowanie ryzyka uszkodzenia produktu w wyniku nieprawidłowego wykonywania zadań przez szkolone osoby ▪︎ brak nadmiernego angażowania najbardziej wykwalifikowanych pracowników ▪︎ możliwość przeprowadzenia szkolenia w dowolnym miejscu (nie zakłócadziałalności firmy).
Poznaj inne rozwiązania
Nadzór
Sztuczna Inteligencja
Automatyczna analiza nagrań wideo pozwala maszynom wykrywać nieprawidłowości w przestrzeni rejestrowanej kamerą (np. incydenty bezpieczeństwa, działania niezgodne z BHP, czy spadek jakości produkcji).
Pozwala lokalizować środki trwałe i zwiększa bezpieczeństwo personelu. Dzięki inteligentnym beaconom pracownicy mogą łatwiej poruszać się po terenie kampusu i znaleźć konkretne towary, pojazdy lub narzędzia.