#Poradnik część 1. Sprzęt i oprogramowanie dla firm. Sama przyjemność
Jaki laptop dla firmy wybrać? Jakie powinien zawierać oprogramowanie, by realizować cele biznesowe? Do kogo zgłosić się w przypadku problemów technicznych? W tym poradniku podpowiadamy, jak dobrać sprzęt i oprogramowanie do potrzeb nowoczesnej firmy – nie „jakiejś”, tylko Twojej – wydajnej i bezpiecznej.
Agencja badań marketingowych Keralla Research przeprowadziła przegląd rynku polskich małych i średnich przedsiębiorstw pod kątem ich inwestowania w rozwój i cyfryzację. Zdaniem badanych przedsiębiorstwo, które inwestuje w cyfryzację zyskuje przede wszystkim oszczędność kosztów – tak odpowiedziało 44,2 proc. respondentów. Wzrasta także jego wydajność i efektywność (43,5 proc.). Nowe technologie według przedsiębiorców oznaczają też większą konkurencyjność (27 proc.) i dostęp do szerszego rynku (22,2 proc.).
Jednak dla niemal co dziesiątej firmy inwestycje w nowe technologie nie dają żadnej przewagi – w ich opinii cyfryzacja to głównie dodatkowy koszt. Takiego zdania jest aż 9 proc. badanych.
Inwestycja w cyfryzację zaczyna się od sprzętu i oprogramowania – komputer czy system operacyjny to minimum. Ale nie możemy tego bagatelizować. Czym są lepsze i lepiej dobrane, tym efektywniej się nam pracuje.
– Przy wyborze komputera do firmy warto kierować się nie tylko parametrami. Paradoksalnie, to detale mogą mieć kolosalne znaczenie w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa Twojej pracy. Jeśli Twoja działalność opiera się na częstym wprowadzaniu cyfr, lepiej postawić na model z ergonomiczną klawiaturą z wydzieloną częścią numeryczną. Często pomijany element, jakim jest spory touchpad z odrębnymi klawiszami funkcyjnymi, potrafi zrobić różnicę przy szybkim otwieraniu kolejnych plików. Pracujesz w publicznych miejscach? Czytnik linii papilarnych czy filtr prywatyzujący mogą być kolejnymi liniami obrony przed wyciekiem danych – Jacek Mazur, kierownik produktów ICT.
Jak się okazuje Polaków do kupna komputera nie trzeba namawiać. Według raportu firmy Gartner, w ubiegłym roku sprzedano 340 milionów komputerów, czyli aż o 10 proc. więcej od poprzedniego, rekordowego 2020 r. W przypadku analizy agencji IDC liczby wyglądają jeszcze lepiej – to blisko 349 milionów sprzedanych PC i laptopów, co stanowi wzrost o blisko 15 proc.
Jaki sprzęt przyda się jeszcze do pracy?
Głośniki: Jeśli zwykle uczestniczysz w telekonferencjach w małym, dwu-, trzyosobowym gronie i chcesz poprawić jakość dźwięku podczas rozmów, lekki, przenośny głośnik będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.
Kamera: Współcześnie większość laptopów wyposażona jest we wbudowane kamery. Jednak, jeśli przy laptopie podczas wideokonferencji siedzi więcej niż jedna osoba, ustawienie się tak, by wszyscy byli dobrze widoczni, jest prawie niemożliwe. W takich sytuacjach przydaje się zewnętrzna kamera, która zapewni lepszy obraz również np. przy gorszych warunkach oświetleniowych.
Słuchawki: Współczesny przedsiębiorca, który chce utrzymać ciągłość biznesu i pozyskiwać nowe zlecenia, musi być mobilny i responsywny. W głośnym biurze, na dworcu czy ulicy najlepiej sprawdzą się profesjonalne słuchawki nagłowne. Jeśli do tego są wyposażone w dobry mikrofon, Twój rozmówca nie będzie słyszał otaczających Cię dźwięków.
– W małej firmie nie ma miejsca na „jakiś tam komputer”, darmowy odpowiednik Office’a czy wsparcie szwagra w zakresie IT. Choć na początku te rozwiązania możemy uważać je za oszczędności, szybko mogą stać się nie tylko hamulcem naszego biznesu, ale także zacząć generować straty czasu oraz pieniędzy. Bezpłatne aplikacje biurowe zwykle oferują tylko podstawowe funkcje, co często prowadzi do konieczności późniejszego zakupu dodatkowych usług. Kompleksowe rozwiązanie to z kolei pełna zgodność pomiędzy poszczególnymi programami: brak problemów z niewidocznymi zmianami w plikach czy plikami o „egzotycznych” formatach, których nie da się otworzyć w innych programach. Inna sprawa to stabilność pracy, jaką oferują sprawdzone rozwiązania – Paweł Jagóra, starszy kierownik grupy produktów, opiekun usługi Wsparcie IT dla Firm Senior Solutions M.
Wybierz skuteczne oprogramowanie dla firm
Sprzęt i oprogramowanie dla firm otwierają cykl poradników dostarczających praktyczną wiedzę właścicielom firm – także tych mniejszych. W materiale, który można pobrać bezpłatnie poniżej, nasi eksperci wskażą Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmowego laptopa, by z jednej strony nie przepłacić, a z drugiej, by odpowiadał on potrzebom firmy. Podpowiemy, jaki laptop biznesowy wybrać, a także zasugerujemy, jakie akcesoria biznesowe warto dokupić, by sprostać specyficznym potrzebom Twoich klientów.
Niezawodne telefoniczne wsparcie IT dla firm
Oczywiście, usługi dla biznesu to jedno, a sprawne działanie firmowego sprzętu to zupełnie inna sprawa. Co powiesz więc na Wsparcie IT dla Firm, które rozwiąże większość problemów informatycznych telefonicznie, w ciągu 15 minut? O tym rozwiązaniu również dowiesz się z naszego poradnika. Podpowiemy Ci także, jak sfinansować firmowy sprzęt i usługi bez ponoszenia dużych kosztów na starcie Twojej biznesowej drogi. To jednak nie wszystko, co skrywa ten poradnik.
Więcej praktycznych informacji w części drugiej i trzeciej poradnika.
Dodatkowo w poradniku znajdziesz odpowiedzi:
- do czego przyda się wirtualny serwer w chmurze,
- na czym polega usługa Cyfrowe Biuro Orange,
- dlaczego warto skorzystać z kreatora stron WWW.
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.