Integrated Computing – korzyści dla Twojego biznesu
Cloud 9 września 2020 <1 minuta czytania

Integrated Computing – korzyści dla Twojego biznesu

Nieustanny rozwój najnowszych technologii napędza wzrost innowacyjnych rozwiązań. Większość z nich usprawnia działania biznesowe, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i elastyczne rozwiązania. Myśl ta przyświecała twórcom Integrated Computing’u – usługi infrastruktury IT w chmurze obliczeniowej. Czym jest oraz jakich dostarcza korzyści?

Czym jest Integrated Computing?

Integrated Computing jest usługą infrastruktury IT w chmurze obliczeniowej, opartą na najnowszych technologiach.  Dzięki niej możesz zdobyć kompleksowe, niezwykle elastyczne, a przede wszystkim bezpieczne środowisko wirtualne. Ponadto, oferuje wiele innych przydatnych usług – nie tylko dla biznesu. W ramach Integrated Computing’u wyróżnia się 2 typy usług:

  • Integrated Computing Standard – to rozwiązanie oparte na modelu Infrastructure as a Service (IaaS), z samoobsługowym panelem dla Klienta, działające dzięki platformie vCloud Director firmy VMware.
  • Integrated Computing Managed – w tej usłudze udostępnia się infrastrukturę IT jako środowisko współdzielone lub dedykowane dla firmy. Dzięki niej możesz skorzystać z usług profesjonalnych, np. migracja systemów, monitoring i utrzymanie.

Co klienci zyskują w zamian?

Dzięki Integrated Computing klienci zyskują możliwość uruchamiania swoich systemów i aplikacji w centrum danych zarządzanych przez Orange. Warto podkreślić, że spełnia ono najwyższe na rynku wymagania bezpieczeństwa i dostępności. Ponadto, klienci mogą cieszyć się z szeregu innych korzyści, o których mowa poniżej.

Korzyści Integrated Computing

  • Zmniejszenie kosztów i ich optymalizacja

Klienci w ramach Integrated Computing mogą sukcesywnie wykorzystywać zasoby IT, bez konieczności ponoszenia sporych kosztów, związanych m.in. z zakupem własnego sprzętu i wyposażenia Data Center. Usługa pozwala utworzyć serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe, obrazy systemów operacyjnych oraz połączenia sieciowe. Dostęp do jej aplikacji jest szybki i łatwy – wystarczy połączenie z internetem. Warto podkreślić, że utrzymanie własnej infrastruktury bywa nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne. Z usługą Integrated Computing nie musisz się o to martwić. Kwestią infrastruktury zajmie się dostawca usług. Ty natomiast możesz wykorzystać swój dział IT i zaoszczędzone pieniądze do realizacji innych wartościowych projektów w firmie.

  • Większa elastyczność i szybszy czas działania

Czas bywa dzisiaj cenniejszy niż niejedna waluta, a jego zaoszczędzenie jest priorytetem w działaniach biznesowych. Integrated Computing z łatwością i skutecznością dopasowuje zasoby do bieżących potrzeb. Płacisz za to, z czego rzeczywiście korzystasz. Wykorzystujesz tyle przestrzeni, ile aktualnie potrzebujesz. Co więcej usługa pozwala na zarządzanie zasobami z jednej konsoli technicznej oraz dopasuje je np. do zmian sezonowych czy uruchamiania testów.

  • Wszystkie rozwiązania od jednego solidnego dostawcy

Zapomnij o korzystaniu z kilku różnych usług u odmiennych dostawców. Dzięki Integrated Computing otrzymasz kompleksowe rozwiązanie dzięki usłudze end-to-end. Może ona obejmować łącza, cyberbezpieczeństwo, kolokację oraz usługi wdrożeniowe i migracyjne, wykorzystujące narzędzia VMware (wiodącego dostawcy oprogramowań do wirtualizacji). Wraz z usługami, otrzymasz profesjonalne wsparcie. Istnieje również możliwość zbudowania rozwiązania dedykowanego, odpowiadającego na realne potrzeby organizacji.

  • Korzystne i zrozumiałe rozliczenia

Wraz z Integrated Computing otrzymasz przejrzysty model rozliczeń. Po pierwsze – płacisz miesięczny abonament za wcześniej ustalone zasoby. Umowa podpisywana jest na okres od 1 roku do 3 lat. Po drugie – opcja Pay as You Go (PaYG) sprawia, że możesz płacić jedynie za zasoby wykorzystane w cyklu godzinowym (vCPU, RAM, przestrzeń dyskową), ruch wychodzący (internetowy) oraz licencje za każdy miesiąc.

  • Niezawodność i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii w IT, nie brakuje go również w usługach związanych z Integrated Computing’iem. Zabezpieczenia gwarantowane są przez ekspertów CERT Orange Polska. Ponadto, ochrona potwierdzona jest międzynarodowymi certyfikatami w zakresach norm: Ochrony Danych Osobowych w Chmurze ISO 27018; Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 oraz Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301. Co więcej, dane przechowywane są w najwyższej klasie data center – niezawodnym od początku istnienia. Dodatkowo, usługa zapewnia ciągłość działania – tak istotną – na wypadek awarii. Wszystko dzięki Zapasowemu Wirtualnemu Centrum Danych. Za pomocą panelu zarządzania, masz możliwość skopiowania oraz synchronizacji swoich maszyn wirtualnych do zapasowego miejsca.

Innowacyjność jest dziś w biznesie priorytetem. Integrated Computing pozwoli Ci wzmocnić pozycję na rynku dzięki najnowszym i bezpiecznym rozwiązaniom technologicznym. Warto dodać, że usługę zaufaniem obdarzyło już ponad 100 klientów – korporacji i instytucji.  Centrum danych Orange zapewnia im udostępnienie infrastruktury IT dla ich aplikacji lub usługę pełnego zarządzania nimi.

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

  • Ile kosztuje przerwa w działaniu i jak chmura pomoże rozwiązać ten problem?

    Ile kosztuje przerwa w działaniu i jak chmura pomoże rozwiązać ten problem?
    Ile kosztuje przerwa w działaniu i jak chmura pomoże rozwiązać ten problem?
    Cloud 20 sierpnia 2024

    Cloud

    Tylko 13 proc. firm deklaruje, że potrafi odzyskać dane w sytuacji awaryjnej. Reszta po prostu straci wszystko. Zarządzanie ryzykiem warto […]

  • Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika

    Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
    Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
    Cloud 29 maja 2024

    Cloud

    Aby sprostać oczekiwaniom konsumentów oraz zapewnić im szybki i niezawodny dostęp do aplikacji czy usług, coraz więcej organizacji decyduje się […]

  • Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?

    Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
    Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
    Cloud 12 marca 2024

    Cloud

    Szyfrowanie w chmurze stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony firmowych danych. Wciąż korzysta z niego jednak tylko co trzecie polskie […]

  • Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN

    Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
    Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
    Cloud 1 lutego 2024

    Cloud

    W ciągu ostatnich lat firmy i instytucje przeniosły do chmur i aplikacji wiele procesów, które dotąd były prowadzone offline. Klasyczne […]