Bezpieczna firma w sieci i poza nią
Cyberbezpieczeństwo 12 grudnia 2021 1 minuta czytania

Bezpieczna firma w sieci i poza nią

Cyberatak? Wykorzystanie numeru PESEL? Nieuczciwy kontrahent? Awaria sprzętu? Zadbaj o bezpieczeństwo biznesu i skutecznie chroń się przed przykrymi niespodziankami. Oto, jak to zrobić…

Choć w 2020 roku aż jedna na pięć polskich firm padła ofiarą cyberataku, przed hakerami można się obronić. Wystarczy odrobina czujności wsparta odpowiednimi rozwiązaniami w zakresie cyberbezpieczeństwa w firmie.

Jak zabezpieczyć firmę przed hakerami?

Liczy się jednak każda minuta, ponieważ tylko w ciągu jednego dnia cyberprzestępcy potrafią zaatakować nawet dwa miliony razy. Dlatego przygotowaliśmy tę krótką, 100-sekundową animację, stanowiącą przegląd najlepszych sposobów na ochronę firmowych komputerów i danych. Do jej obejrzenia zapraszamy Cię już teraz.

CyberTarcza – skuteczna ochrona przed hakerami

Tak, sytuacja jest poważna: w jednej chwili hakerzy mogą przejąć kluczowe dla firmy dane, w tym:

  • kontakty do klientów i kontrahentów,
  • dostępy do bankowości elektronicznej,
  • firmową dokumentację,
  • zapisy firmowych rozmów.

A czasem jest to dosłownie chwila i jedno kliknięcie, ponieważ cyberprzestępcy potrafią skutecznie upodobnić swoje działania do typowej korespondencji biznesowej.

Dlatego właśnie powstała wspomniana w animacji CyberTarcza, a 40 mln zablokowanych prób wejścia na fałszywe strony w 2020 r. najlepiej świadczy o jej przydatności dla zabieganych przedsiębiorców.

Ochrona numeru PESEL

Kolejna bolączka przedsiębiorców: „Jak sprawdzić, czy mój PESEL jest bezpieczny?”. Trudno się dziwić, ponieważ tylko w pierwszej połowie 2021 r. odnotowano aż 3,7 tys. prób wyłudzenia na cudze dane, na łączną kwotę ponad 160 mln zł.

Na szczęście dużo łatwiej jest zabezpieczyć PESEL, i to już za 9,99 zł + VAT/MIES., dzięki usłudze Zabezpiecz PESEL, która jest drugim „bohaterem” naszej animacji. Co więcej, w kwocie tej zawiera się również opcja weryfikacji numeru NIP potencjalnego kontrahenta i sprawdzenia jego wiarygodności w Krajowym Rejestrze Długów.

I wreszcie: uszkodzenia mechaniczne sprzętu komputerowego. Tutaj także liczy się czas, dlatego proponujemy Ci rozwiązanie, które potrafi rozwiązać 90 proc. problemów technicznych w ciągu 15-minutowej rozmowy telefonicznej. Jakie to rozwiązanie? Odpowiedź pewnie znasz już z naszego wideo. Jeśli nie – zapraszamy na seans!

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Popularne tagi

Mogą Cię również zainteresować

  • Wywiad. NIS2 – nowe wyzwania dla polskich firm

    Wywiad. NIS2 – nowe wyzwania dla polskich firm
    Wywiad. NIS2 – nowe wyzwania dla polskich firm
    Cyberbezpieczeństwo 21 listopada 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Do Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa zostaną zaimplementowane unijne przepisy NIS2. Obejmą one zdecydowanie większą grupę firm niż dotychczas i sporo zmienią […]

  • Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?

    Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
    Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
    Cyberbezpieczeństwo 5 listopada 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    W dobie cyfryzacji i globalizacji instytucje publiczne muszą stawić czoło coraz większej liczbie zagrożeń, które mogą podważyć ich wiarygodność, stabilność […]

  • Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?

    Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?
    Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?
    Cyberbezpieczeństwo 2 października 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Cyberprzestrzeń stała się globalną areną zmagań. Tu nie ma wyjątków. Instytucje publiczne również muszą się mierzyć z niewidzialnym przeciwnikiem jakim […]

  • Security awareness – pierwsza linia obrony

    Security awareness – pierwsza linia obrony
    Security awareness – pierwsza linia obrony
    Cyberbezpieczeństwo 11 września 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Jednym z najważniejszych środków profilaktycznych w kontekście zagrożeń cybernetycznych jest świadomość bezpieczeństwa pracowników. Posiadająca aktualną wiedzę załoga stanowi pierwszą linię […]