Neat – otwarty na cały świat
Komunikacja online jest dziś nieodłącznym elementem biznesu, a wideokonferencje tzw. must have każdej firmy. Wymagania dotyczące narzędzi umożliwiających zdalny kontakt wciąż rosną, dlatego ich wybór to priorytetowa decyzja. Zobacz, jak produkty firmy Neat wspierają nie tylko marketing, ale także medycynę, bankowość, e-commerce, a nawet instytucje publiczne.
Eksperci są świadomi przewag, jakie oferują spotkania online i coraz intensywniej sięgają po środki pomagające im wydajniej współpracować. Dzięki narzędziom, które umożliwiają swobodne korzystanie z połączeń telefonicznych i wideo, przesyłanie wiadomości czy wspólną pracę nad dokumentami, organizacje mogą osiągnąć wymierne korzyści. Jakie? Ich zaletami są m.in. oszczędność czasu i redukcja kosztów operacyjnych.
Warto pamiętać, że także biura wciąż poddawane są reorganizacji i sięgają po coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Technologia biurowa musi być więc skalowalna i wystarczająco elastyczna, aby sprostać dynamicznym stylom pracy.
– Systemy wideokonferencyjne w ostatnich latach przeszły wielką metamorfozę, a potrzeba korzystania z nich stała się silna jak nigdy dotąd. Nie da się już ukryć, że klasyczne spotkanie przegrywa z tym w wersji online. Właśnie dlatego firmy, instytucji publicznych czy uczelnie, przestały szukać tanich, krótkoterminowych rozwiązań. Wybierają te niezawodne i bezpieczne, takie, które szybko zostaną wdrożone i obsługiwane nie tylko przez samych pracowników, ale także działy IT – mówi Grzegorz Arent, opiekun rozwiązań Microsoft Teams Rooms w Orange Polska.
– Produkty firmy Neat, pojawiały się w portfolio Orange nie bez powodu. To jeden z najciekawszych „graczy” na rynku, którego produkty wykorzystywane są w najróżniejszych branżach. Ponieważ używają ich lekarze, urzędnicy, handlowcy czy marketerzy, muszą być intuicyjne i ułatwiać pracę każdego zespołu – dodaje.
Umów się na spotkanie z kim chcesz
Norweska firma Neat nieustannie pracuje nad tworzeniem rozwiązań do zespołowej pracy hybrydowej. Projektuje ona proste, eleganckie i nowoczesne urządzenia wideokonferencyjne, które działają w oparciu o platformy Microsoft Teams oraz Zoom. Są one łatwe w instalacji, konfiguracji i obsłudze oraz mają unikalne funkcje wspierające bezpieczniejsze i bogate w doświadczenia środowisko pracy i nauki.
Firma wyznacza nowe standardy. Instalacja urządzeń jest szybka i bezproblemowa, podobnie jak integracja z innymi urządzeniami. Użytkownicy doceniają ich minimalizm. – Więcej to większe ryzyko – mówi Pierre-Antoine z francuskiej firmy Criteo. – Zdecydowanie wolimy mieć mniej przewodów, konwerterów i adapterów. Wtedy mniej rzeczy może pójść źle.
Rozwiązania i zalety Neat
- Prosta, elegancka konstrukcja typu „all-in-one” oraz łatwość w instalacji, konfiguracji oraz obsłudze.
- Wbudowany w urządzenie komputer łączy się z Zoom i/lub Microsoft Teams bez konieczności użycia sprzętów pracownika.
- Kamery wspierane AI automatycznie kadrują osoby znajdujące się w pomieszczeniu i podążają za użytkownikami, jeśli ci wstają lub są w ruchu.
- Mikrofony i głośniki eliminują hałas tła, pozwalając wszystkim uczestnikom cieszyć się doskonałym dźwiękiem.
- Urządzenia oraz zastosowane w nich funkcjonalności sprawdzają się w każdym rodzaju przestrzeni.
- Neat przedstawia wszystkich uczestników sali konferencyjnej jednakowo z bliska, niezależnie od tego, czy siedzą, stoją, czy się poruszają. Skupiając się na tym, kto mówi i ekspresji innych, a zdalnym uczestnikom umożliwia angażowanie się w bardziej swobodną rozmowę.
Poznaj najważniejsze elementy platformy Neat
- Neat Bar – doskonała jakość dźwięku i obrazu w salach konferencyjnych, pomieszczeniach typu „huddle space” i „focus space” dla maksymalnie 10 osób.
- Neat Pad – ekran dotykowy, który może być używany w dwóch trybach: jako kontroler w salach spotkań lub panel do rezerwacji sal spotkań.
- Neat Bar Pro – może obsługiwać aż trzy ekrany, dzięki czemu idealnie pasuje do dużych przestrzeni konferencyjnych nawet do 30 osób.
- Neat Board – urządzenie typu „all-in-one” z 65-calowym ekranem dotykowym, doskonałą jakością dźwięku i kamerą ze wbudowanymi mechanizmami AI. Wideokonferencje w najlepszym wydaniu z bezprzewodowym udostępnianiem treści i możliwością pracy jak z tablicą interaktywną.
- Neat Board 50 – urządzenie wyposażone w 50-calowy ekran, antyodblaskowy i odporny na odciski palców. Dzięki zastosowaniu specjalnego wózka jest bardzo mobilne – można je nie tylko przewieść w inne miejsce, ale również podnieść lub obniżyć ekran za jednym dotknięciem.
- Neat Frame – przenośne urządzenie typu „all-in-one”, które zmieści się wszędzie. Można z niego korzystać w domu, w biurze, wykorzystując je jako hot-desk, wirtualną recepcję oraz prywatny pokój spotkań.
- Neat Center – to tzw. urządzenie towarzyszące, które rozszerza możliwości innych sprzętów Neat oraz mechanizmu Neat Symmetry. Zapewnia zdalnym uczestnikom spotkania bliższą, wyraźniejszą, perspektywę audiowizualną wszystkich osób w sali spotkań. Dzięki zastosowaniu kamery 360 stopni z trzykrotnym obiektywem oraz 16 dedykowanych mikrofonów Neat Center zdecydowanie zwiększa doświadczenia bycia razem podczas wszystkich spotkań hybrydowych.
Neat Pulse – wszystko pod kontrolą
Zarządzanie tak dużą ilością narzędzi może wydawać się skomplikowane. To jednak tylko pozory. Aby wszystko bez trudu „ogarnąć”, wystarczy Neat Pulse, który zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniami Neat w sieci.
Neat Pulse jest uzupełnieniem platformy administracyjnej Microsoft Teams Admin Center (TAC) oraz Zoom Device Management (ZDM) o unikalne, specyficzne dla Neat funkcje.
Neat Pulse umożliwia konfigurację, konserwację i aktualizację urządzeń z dowolnego miejsca. Ponadto w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów możesz mieć pewność, że otrzymasz pomoc ekspertów Neat. Dzięki temu każdy zespół, nawet ten rozproszony, będzie dobrze funkcjonować.
Narzędzia do wideokonferencji Neat – dobre dla każdej branży
Z narzędzi Neat korzystają najróżniejsze firmy, niezależnie od wielkości i branży: od jednooddziałowych przedsiębiorstw po globalne korporacje, od e-commerce po bankowość i medycynę, a także takie, które przedstawiają swoje produkty online i testują je w czasie rzeczywistym. Wiele z nich może otworzyć się na świat bez ponoszenia dużych kosztów i łączyć się z zagranicznymi klientami partnerami biznesowymi i dostawcami.
Co ciekawe, to również propozycja dla instytucji publicznych. Wykorzystuje go m.in. rada miasta Hutt w Nowej Zelandii, aby poprawić komunikację z mieszkańcami, a nawet udostępnia innym organizacjom społecznym do realizacji swoich projektów.