Budujemy flotę urządzeń mobilnych z Orange MDM!
Cyberbezpieczeństwo 17 grudnia 2022 3 minuty czytania

Budujemy flotę urządzeń mobilnych z Orange MDM!

Żeby wypłynąć na szerokie wody i podbić rynek, trzeba najpierw zbudować flotę. Flotę urządzeń mobilnych. Ten proces nie musi jednak być długą i kosztowną batalią. Z Orange MDM każda firma może nią profesjonalnie zarządzać. Na czym polega technologia MDM i jak może pomóc Twojemu biznesowi?

MDM Orange w służbie bezpieczeństwu telefonów firmowych


Bezpieczeństwa firmowych danych lepiej nie odkładać na później. Nie będą one w pełni chronione, jeśli zabezpieczenia nie obejmują wszystkich wykorzystywanych do celów biznesowych urządzeń mobilnych mających dostęp do sieci.

Na szczególną uwagę zasługują telefony firmowe, które korzystając z wielu aplikacji i mając dostęp do wrażliwych danych, mogą zastąpić niemal całe biuro. Odpowiednie zarządzanie i ochronę można im zapewnić dzięki usłudze Orange MDM (Mobile Device Management). Jedynym warunkiem jej wdrożenia jest posiadanie kilku aktywnych firmowych urządzeń mobilnych.

Wszystkie urządzenia mobilne, łączcie się – dzięki MDM Orange!


Technologia MDM daje możliwość zarządzania większością urządzeń mobilnych, z których korzystają pracownicy. Najczęściej firmy obejmują nią telefony firmowe oraz tablety na firmę, jeśli nimi dysponują. W razie potrzeby MDM Orange daje jednak możliwość monitorowania również innych urządzeń, takich jak stacje robocze czy smartwatche. Zarządzanie urządzeniami przez technologię MDM odbywa się za pomocą oprogramowania wprowadzonego na komputerach firmy, może zatem przebiegać zdalnie. Jest to dużym ułatwieniem w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze.

Co Orange MDM da mojej firmie?


Technologia MDM daje administratorowi nie tylko pełen wgląd w przechowywane na urządzeniach dane firmowe, lecz także możliwość dokonywania na nich zmian, konfigurowania lub wymuszania akcji.
Pracodawca może dzięki Orange MDM na przykład ograniczyć liczbę instalowanych i wykorzystywanych przez pracowników aplikacji. Dzięki temu będzie miał pewność, że na smartfonach firmowych mających dostęp do firmowej sieci nie znajdzie się niepewne, źle zabezpieczone lub wyłudzające dane oprogramowanie.

Administrator może również za pomocą floty urządzeń mobilnych ustalić kanały komunikacji z innymi pracownikami, tak by nie rozpraszała się ona na zbyt wiele komunikatorów i przebiegała jak najbardziej płynnie. W optymalizacji procesów związanych z korzystaniem z urządzeń mobilnych pomocne są natomiast funkcje MDM Orange związane z analizą i raportowaniem działań.

Orange MDM na wszelki wypadek


Oprócz rozwiązań usprawniających codzienną pracę technologia MDM daje również narzędzia pozwalające na zabezpieczenie firmowych telefonów i innych urządzeń mobilnych przed cyberatakami czy kradzieżą. Jednym z najprostszych, ale skutecznych, jest stosowanie blokady ekranu za pomocą hasła. Część użytkowników nie lubi tego rozwiązania i rezygnuje z niego pomimo wszelkich rekomendacji. Dlatego we flocie urządzeń mobilnych na firmę administrator ma możliwość wymuszenia ustawienia hasła.

Technologia MDM jest również pomocna w sytuacji, gdy urządzenie mobilne zostanie skradzione lub zgubione. Pracodawca może wówczas wyczyścić z niego wszystkie dane i zablokować usługę, uniemożliwiając tym samym niepowołanym osobom dostęp do zasobów firmy

Najważniejsze funkcje MDM:
1. Blokada ekranu za pomocą hasła PIN
2. Zdalna konfiguracja urządzeń
3. Lokalizacja i zdalne blokowanie
4. Kontrola aplikacji

Ile kosztuje flota urządzeń mobilnych w Orange i dlaczego wcale nie tak drogo?


Firmy o rozproszonej strukturze są bardzo różne, a potrzeby każdej z nich zależą od wielu czynników. Dlatego również usługa Orange MDM jest skalowalna. Dzięki temu może zostać dopasowana do wymagań organizacji o różnej strukturze i wielkości. Miesięczna opłata sprawia, że koszty da się rozłożyć w czasie, a wdrożenie technologii MDM w firmie nie wymaga dużego jednorazowego wydatku.

Klienci, którzy chcą zamówić usługę MDM w Orange dla Firm, mogą wybierać spomiędzy czterech wariantów. Cena uzależniona jest przede wszystkim od liczby wykupionych licencji oraz zakresu dostępnych usług, czyli wersji MDM Lite lub MDM Basic.

MDM Lite – zarządzanie na lekko


Technologię MDM Lite, w zależności od liczby posiadanych mobilnych urządzeń firmowych, można wybrać dla 5. lub 20. licencji. W zakres usługi wchodzą wszystkie najważniejsze funkcje pozwalające na ochronę firmowych danych i zarządzanie flotą urządzeń mobilnych. Są to:

  • wymaganie hasła na urządzeniu,
  • automatyczna blokada urządzenia,
  • zdalna instalacja aplikacji,
  • lokalizacja urządzenia,
  • kontrola reputacji aplikacji,
  • możliwość wyłączenia samodzielnego instalowania aplikacji przez użytkownika,
  • inwentaryzacja urządzeń,
  • biała i czarna lista aplikacji.

MDM Basic – solidne podstawy


Chcąc zapewnić urządzeniom mobilnym w firmie kompleksową ochronę, można zdecydować się na pakiet MDM Basic. Oprócz wymienionych wyższej usług obejmuje on dodatkowo zdalne zarządzanie konfiguracjami urządzeń mobilnych. Umożliwia zdalną dezinstalację aplikacji, co może być szczególnie istotne w przypadku utraty urządzenia firmowego mającego dostęp do narzędzi związanych z księgowością, finansami czy przechowującymi firmowe kontakty i dokumenty. W pakiecie znajduje się ponadto przydatne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych oraz do zarządzania sklepem firmowym.

Wszystkie warianty technologii MDM dostępne są w Orange dla Firm przy podpisaniu umowy na 24 miesiące. Z usługi mogą skorzystać wszystkie firmy, niezależnie od tego, czy są klientami Orange, czy też współpracują z innymi operatorami.

Aby zamówić MDM od Orange dla Firm, odwiedź stronę lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

  • Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?

    Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
    Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
    Cyberbezpieczeństwo 5 listopada 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    W dobie cyfryzacji i globalizacji instytucje publiczne muszą stawić czoło coraz większej liczbie zagrożeń, które mogą podważyć ich wiarygodność, stabilność […]

  • Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?

    Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?
    Ebook. Jak instytucje publiczne chronią dane i prywatność obywateli?
    Cyberbezpieczeństwo 2 października 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Cyberprzestrzeń stała się globalną areną zmagań. Tu nie ma wyjątków. Instytucje publiczne również muszą się mierzyć z niewidzialnym przeciwnikiem jakim […]

  • Security awareness – pierwsza linia obrony

    Security awareness – pierwsza linia obrony
    Security awareness – pierwsza linia obrony
    Cyberbezpieczeństwo 11 września 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Jednym z najważniejszych środków profilaktycznych w kontekście zagrożeń cybernetycznych jest świadomość bezpieczeństwa pracowników. Posiadająca aktualną wiedzę załoga stanowi pierwszą linię […]

  • Bezpieczeństwo firmy z zaporą sieciową nowej generacji NGFW

    Bezpieczeństwo firmy z zaporą sieciową nowej generacji NGFW
    Bezpieczeństwo firmy z zaporą sieciową nowej generacji NGFW
    Cyberbezpieczeństwo 13 sierpnia 2024

    Cyberbezpieczeństwo

    Next-Generation Firewall zapewnia ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami, blokując cyberataki jeszcze przed ich wystąpieniem. Poznaj pełny potencjał zapory sieciowej nowej generacji. […]