Informacja prawna: Informacje w tym artykule były aktualne w czasie, gdy go publikowaliśmy. Od tego czasu nasza oferta, ceny czy dostępność produktów mogły ulec zmianie. Artykuł może posłużyć Ci, żeby sprawdzić historyczne informacje o naszych usługach i produktach. Jeśli potrzebujesz aktualnych informacji o naszej ofercie, wejdź na orange.pl lub odwiedź nas w salonach Orange.
Xiaomi Mi i Xiaomi Redmi – poznaj najważniejsze różnice między seriami telefonów Xiaomi
Smartfony Xiaomi cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Według analityków IDC w pierwszym kwartale 2021 roku ta marka ponownie została liderem sprzedaży telefonów w Polsce! Jeśli zastanawiasz się, który model z oferty Xiaomi wybrać, poznaj różnice między dwiema seriami: Xiaomi Mi i Xiaomi Redmi.
Telefony Xiaomi – co je łączy?
Co sprawia, że telefony Xiaomi cieszą się tak dużą, ciągle rosnącą popularnością? Przede wszystkim jest to bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. W swoich przedziałach cenowych smartfony Xiaomi wyróżniają się świetną specyfikacją i ciekawym designem. Modele z ostatnich lat cechują się też bardzo dobrą jakością wykonania.
Wszystkie telefony producenta działają na zmodyfikowanym systemie operacyjnym Android z nakładką MIUI, a także wyposażone zostały w opcję dual SIM. Dwie najważniejsze serie Xiaomi – Mi oraz Redmi – zauważalnie się jednak różnią.
Xiaomi Redmi – smartfony niskobudżetowe i tańsze modele ze średniej półki
Redmi to submarka Xiaomi, która zaczynała od produkcji niskobudżetowych smartfonów. W 2019 roku stała się formalnie osobną firmą, lecz z racji na przyzwyczajenia klientów w Europie jej nowe urządzenia nadal sprzedawane są pod szyldem Xiaomi.
To właśnie w głównej mierze smartfony Xiaomi Redmi przyczyniły się do sukcesu firmy – najpierw na rynku Chińskim, a później w krajach europejskich, także w Polsce. Wyróżniają się bardzo przystępną ceną, która wynika zarówno z niskiej marży producenta, jak i zastosowanych podzespołów. Chociaż w modelach tej serii nie znajdziesz najnowszych i najmocniejszych procesorów czy ekranów i aparatów o najlepszych parametrach, ich specyfikacja bywa bardzo dobra w stosunku do ceny.
Telefony Xiaomi Redmi są też dość zróżnicowane. Obok zdecydowanie budżetowych propozycji – takich jak na przykład popularny Xiaomi Redmi 9C (może być np. pierwszym telefonem dla dziecka lub smartfonem dla seniora, który potrzebuje jedynie podstawowych funkcji) – w ostatnich latach pojawiło się też kilka urządzeń o lepszej specyfikacji. Zakup smartfonów Xiaomi Redmi możesz więc rozważyć nie tylko wtedy, gdy szukasz naprawdę taniego telefonu, ale również wtedy, gdy szukasz bardzo korzystnego stosunku ceny do jakości.
Dobrym przykładem nieco droższego modelu, ale wciąż ze średniej półki, jest Xiaomi Redmi Note 10 Pro 5G, który jest gotowy na obsługę sieci najnowszej generacji, czyli 5G. Smartfon ma m.in. bardzo dobry, potrójny aparat i opcję szybkiego ładowania.
Przeczytaj też: Telefony z 5G dostępne w Orange >>
Smartfony Xiaomi Mi, czyli flagowe urządzenia firmy
Chociaż największą popularność przyniosły Xiaomi telefony w przystępnych cenach, droższe modele marki również cieszą się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak tańsza submarka, Xiaomi Mi, czyli główna seria producenta wprowadzona na rynek w 2011 roku, również zmieniała się w czasie.
Flagowe telefony Xiaomi przez dłuższy czas były przede wszystkim konkurentami dla modeli ze średniej półki cenowej od najbardziej znanych marek, oferując często lepszą specyfikację za podobne pieniądze. Jeszcze w 2018 i 2019 roku producent wprowadzał na rynek przede wszystkim urządzenia, które mieściły się w tym segmencie.
Tegoroczna flagowa seria Xiaomi Mi 11 potwierdza, że może konkurować z droższymi modelami innych topowych marek. W serii znajdziesz kilka smartfonów, które różnią się parametrami i ceną – szczegóły znajdziesz w artykule: Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11i i Mi 11 Ultra – którą wersję wybrać? Sprawdź, jaka jest cena i specyfikacja nowych modeli >>
Przeczytaj również: Telefony Xiaomi – najciekawsze modele