Informacja prawna: Informacje w tym artykule były aktualne w czasie, gdy go publikowaliśmy. Od tego czasu nasza oferta, ceny czy dostępność produktów mogły ulec zmianie. Artykuł może posłużyć Ci, żeby sprawdzić historyczne informacje o naszych usługach i produktach. Jeśli potrzebujesz aktualnych informacji o naszej ofercie, wejdź na orange.pl lub odwiedź nas w salonach Orange.
Akcesoria do biegania. Słuchawki, opaska, etui – na które warto się zdecydować?
Dobre buty i odpowiedni strój to podstawa, ale na rynku znajdziesz też liczne gadżety do biegania. Szczególnie przydatne będą etui na telefon, inteligentna opaska i odpowiednio wygodne słuchawki do biegania. Sprawdź, dlaczego akcesoria te mogą Ci się przydać, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie modele są godne polecenia.
Akcesoria do biegania na telefon: praktyczne etui
Trzymanie urządzenia mobilnego w ręku podczas biegania nie jest wygodne i zwiększa ryzyko jego uszkodzenia. Praktycznym rozwiązaniem są więc etui i opaski na telefon do biegania.
Zegarek i opaska do biegania
Bardzo praktycznymi akcesoriami do biegania są smartwatche i smartbandy.
Smartband do biegania – czym się charakteryzuje?
Inteligentna opaska do biegania z powodzeniem zastąpi smartfon w liczeniu dystansu, kroków i spalonych kalorii, śledzeniu trasy czy zapisywaniu osiąganych wyników. Pozwoli Ci też monitorować tętno, a w niektórych modelach także natlenienie krwi w czasie rzeczywistym, a po wszystkim – prześle informacje na Twój telefon.
Co wyróżnia smartwatche do biegania?
Smartwatch jest bardziej rozbudowany pod względem dostępnych w nich funkcji. Najlepsze zegarki do biegania mają nawet po kilkaset różnych trybów treningowych, w tym osobny do joggingu, biegania na bieżni, w terenie, a w nawet górach.
Co więcej, zegarki do biegania są wyposażane m.in. w plany treningowe czy GPS. W bardziej zaawansowany sposób monitorują też parametry zdrowotne.
Sprawdź smartwatche dostępne w sklepie Orange na raty 0% >>
Samsung Galaxy Watch Ultra eSIM
Ze smartwatchem z funkcją eSIM nie musisz zabierać na trening swojego telefonu. Na zegarku odbierzesz połączenie, wyślesz SMS-a czy będziesz sterować muzyką.
Przeczytaj też: Smartwatche z eSIM – poznaj kilka modeli
Słuchawki do biegania umilą trening fanom muzyki
Wielu osobom muzyka pomaga zmotywować się do wysiłku i sprawia, że czerpią jeszcze więcej przyjemności z aktywności fizycznej. Jeśli też do nich należysz, przydadzą Ci się słuchawki do biegania. Jakie modele będą najlepsze?
Przeczytaj też: Jak wybrać odpowiednie słuchawki?
Jakie słuchawki do biegania wybrać? Nauszne, douszne, a może dokanałowe?
Nauszne słuchawki do biegania, czyli z pałąkiem zakładanym na głowę, raczej nie będą dobrym wyborem. Są cięższe od dousznych, a więc przeznaczonych do umieszczenia w małżowinie usznej. Co więcej, mogą spadać z głowy przy intensywniejszym ruchu.
Klasyczne douszne słuchawki do biegania również mają swoje wady – nie zawsze solidnie trzymają się wnętrza uszu, co sprawia, że łatwo je zgubić (w przypadku słuchawek bezprzewodowych) albo poplątać się w kablach.
Najwygodniejsze będą słuchawki dokanałowe, czyli podtyp modeli dousznych, który osadza się bezpośrednio w kanale słuchowym. Ich końcówka jest nieco węższa i dłuższa, niż w przypadku dousznych słuchawek do biegania, dzięki czemu mocno trzymają się wnętrza uszu, bo docierają głębiej.
Przewodowe czy bezprzewodowe słuchawki do biegania?
Dawniej większość słuchawek do biegania połączonych była przewodem, który leżał na szyi. Nowsze generacje całkowicie bezprzewodowych słuchawek do biegania są dziś na tyle dobrze dopasowane do uszu, że nie wypadają nawet przy dynamicznych ruchach. Dotyczy to w szczególności opisanych wcześniej modeli dokanałowych.
Słuchawki przewodowe niestety ograniczają ruchy podczas biegania. Wiążą się (😊) z ryzykiem zaplątania np. dłoni czy ręki w trakcie biegu, przypadkowym wyrwaniem kabla ze smartfonu, a nawet nadepnięciem na złącze i w konsekwencji – upadkiem. Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe zapewniają większe bezpieczeństwo.
Co ważne, w roli słuchawek do biegania szczególnie dobrze sprawdzą się modele odporne na zachlapanie czy lekki deszcz. Zatem jakie warto wybrać?