Informacja prawna: Informacje w tym artykule były aktualne w czasie, gdy go publikowaliśmy. Od tego czasu nasza oferta, ceny czy dostępność produktów mogły ulec zmianie. Artykuł może posłużyć Ci, żeby sprawdzić historyczne informacje o naszych usługach i produktach. Jeśli potrzebujesz aktualnych informacji o naszej ofercie, wejdź na orange.pl lub odwiedź nas w salonach Orange.
Asystent Google – co to jest i do czego może służyć?
Asystent Google to funkcjonalność dostępna na urządzeniach z systemem z Android. Możesz też z niego korzystać na urządzeniach z iOS po pobraniu aplikacji. Sprawdź, jak działa Asystent Google oraz do czego może Ci się przydać. Dowiedz się, jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google.
Co to jest Asystent Google i do czego służy?
Asystent Google to Twój osobisty asystent głosowy, którego działanie opiera się na sztucznej inteligencji. Asystent uczy się Twojego głosu i preferencji, dobierając najlepsze odpowiedzi, skrojone do Twoich oczekiwań i potrzeb.
Możesz zadawać mu pytania, poznawać trasy do wyznaczonych miejsc, sterować playlistami, szukać najlepszych przepisów i wiele więcej.
Asystent Google jest dostępny na urządzeniach Android i iOS. Możesz go używać na swoim smartfonie i sterować inteligentnymi urządzeniami. Google Asystent z pewnością ułatwi Twoją codzienną rutynę!
Co potrafi Google Asystent? Ile spraw można z nim załatwić? Zobacz, co możesz sprawdzić z Asystentem Google:
- prognoza pogody, temperatura za oknem,
- najlepsza trasa do danej lokalizacji,
- plan na dany dzień na podstawie Twojego kalendarza,
- najlepsze przepisy.
Asystent pomoże Ci też w takich czynnościach, jak:
- dodawanie wydarzeń do kalendarza,
- szukanie i kupowanie biletów lotniczych czy wejściówek na wydarzenia kulturalne,
- robienie listy zakupów,
- zakupy online,
- szukanie zdjęć w galerii z danego wydarzenia (np. urodziny znajomego 5 miesięcy temu),
- szybsze znajdowanie ulubionych filmów i seriali.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze potrafi Google Asystent, zadaj mu pytanie „Co potrafisz?”, a otrzymasz posegregowane tematycznie propozycje pytań i komend.
Sprawdź też: Powiedz, co ma zrobić – czyli kilka słów o sterowaniu głosem w telefonie >>
Asystent Google w smartfonie
Oprócz zadawania szeregu pytań Asystentowi możesz delegować mu zadania. Google Asystent pomoże Ci znaleźć przepis i podyktuje go krok po kroku. Wskaże, gdzie zaparkowałeś auto i pokaże drogę do kina. Możesz przy jego pomocy zarządzać szeregiem aplikacji, sterując nimi za pomocą głosu.
Asystent Google może okazać się aplikacją szczególnie przydatną seniorom. Zamiast wpisywać poszczególne hasła, można po prostu mówić do urządzenia, co znacznie ułatwia codziennie korzystanie z funkcjonalności telefonu.
Sprawdź też: Telefon dla seniora – który model wybrać? >>
Asystent Google w Android TV
Google Asystent współpracuje z telewizorami Android TV, które mają wbudowany Chromecast – dzięki temu możesz wydawać telewizorowi polecenia, korzystając ze swojego smartfona. Możesz też wywołać Asystenta Google za pomocą pilota, wydając konkretne polecenia, takie jak przełączanie kanałów, ściszanie, włączanie czy wyłączanie sprzętu.
Google Asystent okazuje się też niezastąpiony, jeśli chodzi o korzystanie z Netflixa, HBO, YouTube’a czy Canal+. Możesz w kilka chwil znaleźć interesujące Cię filmy i seriale, wydając polecenia Asystentowi. Zapomnij o długich poszukiwaniach filmów, które warto obejrzeć. Asystent Google przekaże Ci najważniejsze informacje o aktorach i danej produkcji, a nawet zrobi notatki podczas seansu. Możesz też ustawić przypomnienie o nadchodzących odcinkach serialu czy nowej kinowej produkcji.
Zobacz też: Co to jest Smart TV i jak działa? >>
Asystent Google w inteligentnym domu
Asystent Google bardzo przydaje się do zarządzania smart urządzeniami w domu. Przy pomocy inteligentnych czujników możesz sterować temperaturą, oświetleniem czy sprzętami AGD w domu z wykorzystaniem osobistego Asystenta Google.
Polecenia możesz wydawać bezpośrednio urządzeniom lub z poziomu smartfona, używając Asystenta Google, gdziekolwiek jesteś – mówisz, a Twoje komendy są realizowane przez smart urządzenia. Włączanie i wyłączanie oświetlenia, telewizora, odkurzacza czy sterowanie muzyką w domu. Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki z Asystentem Google.
Przeczytaj też: Sprawdź urządzenia Smart dostępne w sklepie Orange >>
Jak włączyć asystenta Google?
Uruchamianie Asystenta Google jest bardzo proste – wystarczy, że powiesz „OK, Google” i zadasz pytanie lub wydasz interesujące Cię polecenie. Asystent nauczy się rozpoznawać Twój głos dzięki Voice Match – będzie rozróżniać osoby, które wydają mu polecenia i zapisywać dane w historii poszczególnych użytkowników. Jak włączyć asystenta Google?
- Na urządzeniu z systemem Android uruchom aplikację Asystent Google.
- W Ustawieniach Asystenta znajdziesz opcję „Włącz’’. To tyle! Od teraz Twój osobisty Asystent jest uruchomiony i możesz się z nim komunikować, zaczynając rozmowę od „Ok, Google’’ lub przyciskając przycisk ekranu głównego na smartfonie.
Asystenta Google możesz pobrać też na urządzenia z iOS, korzystając z App Store. Po konfiguracji Asystenta korzystasz z niego analogicznie, jak w przypadku systemu Android. Wystarczy, że otworzysz aplikację Asystenta Google, powiesz „Ok, Google’’, klikniesz opcję ,,Mów’’ i zadasz pytanie lub wydasz wybrane polecenie.
Jak wyłączyć asystenta Google?
Jeśli chcesz wyłączyć Asystenta Google, wykonaj następujące kroki:
- Otwórz aplikację Asystenta Google i wybierz „Ustawienia Asystenta’’ lub podczas używania telefonu wydaj polecenie „OK Google, otwórz ustawienia Asystenta”.
- Wejdź w sekcję „Wszystkie ustawienia’’ i kliknij „Ogólne’’.
- Teraz możesz wyłączyć opcję Asystenta Google.