Informacja prawna: Informacje w tym artykule były aktualne w czasie, gdy go publikowaliśmy. Od tego czasu nasza oferta, ceny czy dostępność produktów mogły ulec zmianie. Artykuł może posłużyć Ci, żeby sprawdzić historyczne informacje o naszych usługach i produktach. Jeśli potrzebujesz aktualnych informacji o naszej ofercie, wejdź na orange.pl lub odwiedź nas w salonach Orange.
Streaming – co warto wiedzieć o streamowaniu?
Streaming zdecydowanie zyskał na popularności w ostatnich latach. Śledzenie internetowych rozgrywek jest wciągające – pozwala być na bieżąco z premierami najciekawszych gier i zawierać nowe znajomości. Sprawdź, co to jest streaming i co warto mieć, aby przygotować dobrego streama. Baw się dobrze!
Stream – co to?
Stream to relacjonowanie gry na żywo. Nagranie live pozwala na bieżąco dzielić się swoimi przemyśleniami z widzami, pokazać im swoją technikę gry czy zaprezentować najciekawsze i najnowsze tytuły. Oglądanie streamów to natomiast rozrywka, która pozwala na:
- dostęp do najnowszych gier i premier
Streaming rozgrywek online to szansa na zapoznanie się z najnowszymi tytułami gier, które prezentują dani gamerzy. Możesz ocenić, czy dany tytuł zainteresował Cię wystarczająco, by zdecydować się na zakup. Nie wszyscy posiadają jednak gamerski laptop czy komputer PC ze świetnymi podzespołami, który pozwala na płynną grę bez lagów. Znani streamerzy bez wątpienia posiadają taki sprzęt, dzięki czemu możesz podejrzeć rozgrywki na wysokim poziomie z wykorzystaniem świetnego sprzętu.
- podglądanie techniki innych graczy
Stream, czyli w dosłownym tłumaczeniu „strumieniowanie’’ gry, pozwala na obserwowanie komend, z których korzystają inni gracze, wykonywanych przez nich trików czy zbieranie rad, których udzielają. Dzięki temu możesz swobodniej przejść przez kolejne poziomy w grze i zdobywać przydatne informacje, które zdecydowanie ułatwią Twoje rozgrywki. Śledź na bieżąco streamy i poznawaj cenne triki!
- nawiązywanie znajomości i dobra zabawa
Stream za pośrednictwem kanałów takich jak YouTube czy Twitch to okazja do poznawania osób, które również interesują się tematyką gier. Możliwość komentowania streamów, tworzenia tematycznych grup czy grania w grupie, pozwala zbudować zespół znajomych, z którymi możesz wspólnie grać.
Sprawdź też: Jaki tablet do gier wybrać? Co powinien mieć dobry tablet dla gracza?
Streaming – jak się do niego przygotować? Sprawdź, co może Ci się przydać!
Streaming online wymaga bez wątpienia niezawodnego internetu i dobrego sprzętu. Jak zacząć streamowanie? O czym warto pamiętać, myśląc o swoim pierwszym streamie? Oprócz pozytywnego nastawienia i regularności w publikowaniu streamów, zwróć uwagę na poniższe elementy techniczne.
- Szybki internet
Szybki i niezawodny internet jest niezbędny, jeśli chodzi o grę bez lagów i z niskim pingiem. Uciążliwe buforowanie obrazu czy zacinanie się gry może bez wątpienia zepsuć nawet najciekawszą rozgrywkę. Światłowód z tempem pobierania plików łącznie na wszystkich urządzeniach nawet do 2 Gb/s pozwoli Ci na komfortową grę bez opóźnień. Internet przekazywany we włóknie szklanym jest znacznie bardziej niezawodny niż tradycyjne miedziane przewody. Możesz liczyć na świetne połączenie zawsze – mimo deszczu, burzy czy śniegu. Oglądaj materiały na żywo w 4K, pracuj i ucz się zdalnie, a także wygodnie streamuj gry ze światłowodem.
Masz do wyboru kilka prędkości internetu światłowodowego w Orange:
- do 1 Gb/s (pobieranie) i do 300 Mb/s (wysyłanie);
- do 600 Mb/s (pobieranie) i do 100 Mb/s (wysyłanie);
- do 300 Mb/s (pobieranie) i do 50 Mb/s (wysyłanie).
Sprawdź nowość – Orange Światłowód Pro 2.0, który zapewnia łączną prędkość do 2 Gb/s na wielu urządzeniach. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku, który potrzebujesz możliwie największej szybkości przesyłu danych, a także gdy z internetu korzysta kilka osób w jednym domu jednocześie. Dowiedź się więcej i sprawdź ofertę Światłowodu Pro 2.0.
Może Cię zainteresować: Internet do streamowania – jakiego łącza potrzebujesz?
- Mikrofon
Jakość dźwięku jest niezwykle istotna podczas streamingu. Dobrej jakości mikrofon pozwoli Ci utrzymywać kontakt z widzami bez przerywania czy szumów w tle, co może bardzo przeszkadzać. Jeśli masz słuchawki z mikrofonem, który okazuje się niewystarczający, warto pomyśleć o mikrofonie streamingowym lub innym statycznym modelu, który zapewni dobrą jakość dźwięku i redukcję szumów, parametry tak istotne przy niekiedy kilkugodzinnym nawet streamie.
Mikrofon streamingowy SPC Gear SM950
- Kamerka internetowa
Jednym z istotniejszych elementów, oprócz laptopa gamingowego czy mikrofonu, jest też kamerka internetowa. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości obrazu podczas streamów, dodatkowa kamerka ze świetnymi parametrami bez wątpienia Ci się przyda. Widzowie, którzy mogą obserwować gracza, zdecydowanie łatwiej go zapamiętają i chętniej nawiążą z nim kontakt, niż w przypadku graczy nieudostępnianiających swojego widoku. Obraz w rozdzielczości Full HD to element obowiązkowy!
Sprawdź też: Co jest potrzebne do pracy i nauki zdalnej? Polecamy urządzenia i akcesoria
- Twitch czy YouTube?
Wybierz preferowaną platformę do streamowania. Twitch to portal o przeznaczeniu typowo gamerskim – jest przepełniony różnymi kanałami i streamerami regularnie dostarczającymi nowych rozgrywek. YouTube ma więcej opcji i narzędzi do streamu, nawet przy niewielkiej publiczności. Należy pamiętać jednak, że w tle nie można puszczać muzyki, na którą nie ma się licencji – na YouTube obowiązuje system prawa autorskiego ContentID.
- Zadbaj o oprawę graficzną streama
Oprogramowanie do streamingu jest pomocne, jeśli chcesz w jakiś sposób edytować materiał po nagraniu. Programy do oprawy graficznej streamów są natomiast dużą zaletą, jeśli chodzi o samą jakość streamingu. Stream, który jest opatrzony ciekawymi funkcjonalnościami, takimi jak interaktywne komunikaty, animowane obrazki i dźwięki, czat na ekranie czy loterie, bez wątpienia ogląda się przyjemniej. Platformy, z których możesz skorzystać, by zadbać o oprawę graficzną streama, to przykładowo Tipeeestream czy Streamlabs.
Wiesz już, jak zabrać się do swojego pierwszego streama? Zatem do dzieła!