Informacja prawna: Informacje w tym artykule były aktualne w czasie, gdy go publikowaliśmy. Od tego czasu nasza oferta, ceny czy dostępność produktów mogły ulec zmianie. Artykuł może posłużyć Ci, żeby sprawdzić historyczne informacje o naszych usługach i produktach. Jeśli potrzebujesz aktualnych informacji o naszej ofercie, wejdź na orange.pl lub odwiedź nas w salonach Orange.
Serialowe ekranizacje książek, które warto zobaczyć
Kino zawsze czerpało inspiracje z literatury. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach pojawiły się ciekawe serialowe ekranizacje książek, emitowanych przez Netflix, HBO czy Canal Plus. Gra o tron, Opowieść podręcznej, Mroczne materie i Wielkie kłamstewka to tylko niektóre z nich. Sprawdź, jakie seriale oparte na książkach warto zobaczyć.
Serialowe ekranizacje książek? Oto nasze propozycje seriali, których scenariusz został napisany na podstawie pozycji książkowych.
My, dzieci z dworca ZOO
Książka My, dzieci z dworca ZOO to kultowa już pozycja, która robiła ogromne wrażenie na rzeszach nastolatków. Jest zapisem rozmowy z kilkunastoletnią Christiane – narkomanką z Berlina Zachodniego. Uzupełnieniem jej relacji są m.in. rozmowy z jej matką i pracownikami socjalnymi.
Serial „My, dzieci z dworca ZOO” budzi mieszane uczucia wśród odbiorców. Na pewno warto go obejrzeć, aby po latach odświeżyć tę wstrząsającą historię.
Gra o tron (Game of Thrones)
Hitowy serial HBO to adaptacja sagi fantasy Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R.R. Martina, której głównym wątkiem są intrygi w walce o władzę. Wciągająca i nieprzewidywalna fabuła, nagłe zwroty akcji, świetnie stworzone postacie oraz znakomite efekty specjalne sprawiły, że Gra o tron podbiła serca widzów na całym świecie i zyskała kultowy status.
Przeczytaj też: Dobre filmy na HBO Max – które warto obejrzeć? >>
Opowieść podręcznej (The Handmaid’s Tale)
Dystopijny, osadzony w niedalekiej przyszłości serial Opowieść podręcznej powstał na podstawie książki Margaret Atwood z 1985 roku o takim samym tytule.
Akcja ogniskuje się na losach kobiet, które zostały pozbawione większości praw i sprowadzone do roli inkubatorów przez religijno-wojskowy, patriarchalny reżim. W Polsce Opowieść podręcznej najpierw dostępna była przez Showmax, a teraz serial obejrzysz np. w HBO Max.
W głębi lasu (The woods)
Na platformie Netflix znajdziesz kilka udanych ekranizacji książek Harlena Cobena. Jedną z nich jest polska produkcja W głębi lasu.
Razem z głównym bohaterem – prokuratorem Pawłem Kopińskim, przenosimy się pomiędzy współczesnością a rokiem 1994. To wtedy podczas wakacyjnego obozu w lesie dwoje nastolatków zostało zamordowanych, a dwie kolejne osoby zaginęły. Jedną z nich jest siostra Kopińskiego. Prokurator nieoczekiwanie zostaje wciągnięty w tajemniczą historię powiązaną z wydarzeniami z przeszłości.
Przeczytaj też: Netflix – nowości, które warto obejrzeć >>
Mroczne materie (His Dark Materials)
Mroczne materie to serial HBO i BBC, który jest ekranizacją trylogii fantasy Philipa Pullmana (Złoty Kompas, Magiczny nóż, Bursztynowa luneta).
Głównymi bohaterami serialu są Lyra i Will – para nastolatków, która podróżuje przez różne wymiary przepełnionego magią Wieloświata. His Dark Materials udanie łączy wątki przygodowe charakterystyczne dla filmów dla młodzieży z poważniejszymi tematami (m.in. rozważania naukowe i filozoficzne czy fanatyzm religijny).
Przeczytaj też: Części Harrego Pottera po kolei – jak czytać i oglądać słynną serię? >>
Wielkie kłamstewka (Big Little Lies)
Pierwszy sezon Wielkich kłamstewek jest ekranizacją książki Liane Moriarty, a drugi udanie rozwija opowieść.
Z pozoru sielankowe życie trzech kobiet (Madeline, Celeste i Jane), ich dzieci oraz byłych i obecnych partnerów przerywa nagła zbrodnia. Dramatyczne wydarzenie stopniowo odsłania fałsz, niedopowiedzenia i przemoc obecne w splecionych ze sobą losach bohaterów.
Obsesja Eve (Killing Eve)
Killing Eve, przetłumaczony jako Obsesja Eve to serial kryminalny, który jest luźną adaptacją napisanych przez Luke’a Jenningsa opowiadań z serii Villanelle.
Gdy agentka brytyjskiego wywiadu Eve Polastri zaczyna ścigać Villanelle – czyli tajemniczą seryjną morderczynię kobiet – u obu bohaterek rośnie wzajemna fascynacja. Killing Eve został wyprodukowany na zamówienie BBC America, w Polsce serial wyświetla HBO.
Przeczytaj też: Dobre seriale kryminalne z różnych stron świata – poznaj kilka tytułów >>
Ostre Przedmioty (Sharp Objects)
Dostępny na HBO miniserial Ostre przedmioty to thriller psychologiczny – wierna ekranizacja książki Gillian Flynn o tym samym tytule.
Camille Preaker wraca do rodzinnego miasteczka Wind Gap, by napisać artykuł o zagadkowym morderstwie dwóch dziewczynek. W trakcie dziennikarskiego śledztwa bohaterka Ostrych przedmiotów musi jednak zmierzyć się z własną, trudną przeszłością.
Król
Wydana w 2016 roku książka Król Szczepana Twardocha w pierwotnym zamyśle autora miała być scenariuszem serialu, który wtedy jednak nie powstał.
Opowieść o Jakubie Szapiro – żydowskim bokserze i gangsterze uwikłanym w polityczno-mafijne walki o władzę w międzywojennej Warszawie – w końcu doczekała się jednak ekranizacji. Serial Król powstał na zlecenie Canal Plus i jest bardzo udaną polską produkcją.
Przeczytaj również: Polskie seriale w HBO Max, które warto obejrzeć
Wiedźmin (The Witcher)
Kultowa saga fantasy Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie Geralcie – najemnym łowcy potworów – zyskała rzesze nowych fanów po wydaniu inspirowanych nią gier komputerowych. Wszystko wskazuje na to, że serial Wiedźmin dostępny na platformie Netflix także jest sukcesem.
Historia Geralta i dwóch głównych bohaterek (czarodziejki Yennefer – miłości Wiedźmina – oraz przeznaczonej mu księżniczki Ciri) cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.
Netflix, HBO, Canal+ – najlepsze seriale w Orange
Dzięki Orange obejrzysz wiele świetnych ekranizacji książek. Pakiety Canal+ oraz dostęp do serwisu Netflix możesz kupić jako dodatek do telewizji z internetem lub pakietów Orange Love z TV.
Seriale na HBO Max i 3 kanałach nadawcy możesz z kolei zobaczyć nie tylko wtedy, gdy masz Orange TV, bo usługa jest dostępna także z abonamentem komórkowym lub Orange Love Mini (telefon + światłowód).
Telewizję w Orange zamówisz bez wychodzenia z domu i dzwonienia – przez internet. Wystarczy, że zaznaczysz opcję „zamów online” na stronie z ofertą, która Cię interesuje. A jeśli już masz naszą telewizję, dodatkowe pakiety i subskrypcje możesz aktywować w dowolnym momencie trwania umowy.